SIMUTRANS CZECH

rozcestník
mohlo by vás zajímat

odkaz na fórum, kde najdete nejnovější verzi hry simutrans ke stažení

VÍTEJTE NA WEBU SIMUTRANS.CZECHIAN.NET!

Tento web si klade za cíl přiblížit hru Simutrans českému prostředí. Jsou zde k dispozici addons vozidel a objektů, které se běžně objevují na českých komunikacích a v českých městech. Nejvíce objektů naleznete v oblasti kolejových vozidel, ale jsou zde i silniční vozidla nebo budovy jako jsou zastávky a stanice. Mimo možnost stažení objektů do hry jsou zde k dispozici i tipy a triky pomocí, kterých snadno ovládnete hru Simutrans.

stáhnutí a spuštění simutrans

Hru simutrans nemusíte instalovat. Abyste mohli začít hru hrát, jdětě na tuto stránku, kde si můžete stáhnout nejnovější verzi hry. Ta sestává ze dvou druhů souborů "binaries" a "pak128". Vyberte si z každého druhu ten soubor, který vám vyhovuje (podle operačního systému), ostatními soubory se nemusíte zabývat.
V obou těchto souborech je adresář "simutrans" a v něm další soubory a podadresáře, je třeba sloučit oba adresáře "simutrans" do jediného. Jakmile je toto hotové, kliknutím na .exe soubor spustíte hru.
[více]

simutrans a jednotlivé verze hry

Ve hře simutrans je možné si vybrat z několika paků, které definují obrázky používané pro objekty ve hře, jako jsou budovy, vozidla a komunikace.
  • pak64 - původní pak, kde jsou objekty v poměrně chabém rozlišení
  • pak128 - později vzniknutá verze hry, ve které mají obrázky jednostlivých objektů dvojnásobnou velikost.
  • pak32, pak96, atd. - další verze hry, čím větší číslo tím detailnější objekty
  • japan pak, pak abo, atd. - další odnože hry, které v sobě obsahují objekty pouze z některých zemí, například jen japonská vozidla či domy
[více]